Karkonosze z lotu ptaka. Najciekawsze loty widokowe nad Karkonoszami

Wyjazd w góry to bez wątpienia idealne miejsce na wypoczynek. Kiedy znajdujemy się w ich okolicy, możemy się wyciszyć i oddać pieszym wędrówkom. Tam odpoczniesz na łonie natury, gdy większość turystów obiera zupełnie przeciwny nadmorski kierunek z zatłoczonymi plażami.

Karkonosze to najwyższe pasmo górskie Sudetów i zarazem Czech rozciągające się na przestrzeni ok. 40 km. Piękne i zapierające dech w piersiach widoki to nagroda, która czeka na nas po długim spacerze. Dla niektórych to właśnie takie aktywne spędzanie czasu jest najbardziej odprężające. Karkonosze to tajemnicze i bardzo malownicze masywy górskie, które dosyć często nazywane są Polskimi Alpami. 

Loty widokowe nad Karkonoszami

Nie ma chyba nic piękniejszego niż podziwianie pięknych okolic z lotu ptaka. Sudety same w sobie są bardzo urokliwe, a loty widokowe nad Karkonoszami to zupełnie nowe przeżycie. Jeśli tylko masz ochotę na spróbowanie czegoś zupełnie nowego, takie atrakcje w powietrzu będą fajnym pomysłem na urozmaicenie pobytu w górach. Na miejscu dostępnych jest wiele różnorodnych ofert, które dobierzesz indywidualnie pod swoje upodobania.  

Wybór jest spory więc jeśli tylko masz ochotę na urozmaicenie urlopu w górach, możesz zrealizować wiele podniebnych atrakcji. Być może ekstremalny skok ze spadochronem to coś, na co od zawsze masz ochotę. Lot balonem nad Karkonoszami jako spokojniesza alternatywa podziwiania widoków również będzie ciekawym przeżyciem. Szukając podniebnych atrakcji możesz zainspirować się wieloma ofertami dostępnymi na miejscu.  

Lot paralotnią Karkonosze

Paralotnia to rodzaj szybowca o miękkim płacie nośnym. Lot paralotnią nad Karkonoszami to do 1000 metrów nad ziemią, czyli niesamowite widoki w połączeniu z wiatrem we włosach! Taka atrakcja na pewno spodoba się wielu osobom, które szukają intensywnych wrażeń i nie boją się nowych wyzwań. 

Lot balonem nad Karkonoszami

Zabierz kogoś bliskiego w podniebną podróż i zobacz piękne i niezapomniane widoki górskie z zupełnie innej perspektywy. Lot balonem nad Karkonoszami to ciekawe doświadczenie i fajny pomysł na urozmaicenie wyjazdu w góry. Jak wyglądają pobliskie miejscowości z takiej perspektywy? Największym miastem Karkonoszy jest Jelenia Góra, a do najbardziej znanych należą Karpacz i Szklarska Poręba. Widoki z lotu balonem w Karkonoszach ukażą ich majestatyczny wygląd z zupełnie nowej perspektywy.

Śnieżka

Śnieżka to największy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów. Jej nazwa wywodzi się z przymiotnika śnieżna czyli „przykryta śniegiem”. Na szczycie Śnieżki można spotkać wiele dziwacznych zestawień punktów, między innnymi XVII-wieczną kaplicę św. Wawrzyńca czy najwyżej położoną czeską pocztę. Na Śnieżce często można obserwować ognie św. Elma czyli niewielkie wyładowania elektryczne na krawędziach przedmiotów. Zapowiadają one zbliżającą się burzę.

Wędrówka górskim szlakiem czyli co warto zobaczyć będąc w Karkonoszach

Karkonosze mają swój urok o każdej porze roku. Jeśli wybierasz się na pieszą wędrówkę po górskich szlakach, warto jest znać kilka ciekawych punktów.

Ścieżka do Białego Jaru prowadzi wzdłuż Złotego Potoku, w którym dawniej spotykano samorodki tego pożądanego kruszcu. Po drodze można spotkać kamień z rytem sań rogatych wykutych w 1925 roku, na pamiątką zjazdu na saniach właśnie tą drogą. Wydarzenie to odbyło się w 1737 roku. Biały Jar powstał w czasie ostatniego zlodowacenia, na skutek długo zalegającego lodu i śniegu. Podobno znajdują się w nim wejścia do dwóch sztolni, jednak skutecznie zasypane przez zwietrzałe skały są trudne do zlokalizowania.

Na równinie pod Śnieżką znajduje się schronisko Akademicka Strzecha, które położone jest na wysokości 1258 metrów. Uważane jest za najstarsze w Karkonoszach. W 1642 roku, w tym miejscu istniał już szałas, w którym chronili się wędrowcy. Kilkadziesiąt lat temu hodowano tam konie, krowy i owce. Obecnie budynek wyposażony jest w 140 miejsc noclegowych oraz saunę.

10 minut od Strzechy Akademickiej, znajduje się jedno z najstarszych schronisko w Polsce – Stara Samotnia. Jego klimatyczne położenie, ściąga co roku bardzo wielu turystów. Położone jest nad Małym Stawem – jest to jezioro polodowcowe, o głębokości ponad 7 metrów. Jest bardzo czyste i przejrzyste i ze względu na niską temperaturę potrafi utrzymać lód przez większą część roku. Latem temperatura wody osiąga nawet 15 stopni Celsjusza, czyli prawie tyle co w Morzu Bałtyckim. W kotle Małego Stawu, w Wielkim Żlebie, organizowano kiedyś zawody narciarskie w kategorii slalom gigant. 


Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *