Strona główna Koszyk
Szukaj
 1. Tutay
 2. Atrakcje w miastach
 3. Kalisz

Kalisz

Kalisz to wyjątkowe miasto wzniesione na polskiej ziemi. Wypełnia je niezwykła kultura, kilkusetletnia historia oraz moc najróżniejszych atrakcji. Przemieszczanie się po nim to podróż po kolejnych epokach. Od samego początku swego istnienia aż po czasy współczesne kipi ono życiem, przyciągając rokrocznie uwagę tysięcy turystów. W tutejszym Muzeum Okręgowym zobaczysz ekspozycję wypełnioną dawnymi instrumentami i strojami ludowymi. Dowiesz się także, jakiej broni używali nasi przodkowie, tworząc ją wyłącznie przy pomocy rąk i prymitywnych narzędzi. Możesz również przejść się Mostem Kamiennym prowadzącym w stronę lokalnego ratusza. W chwili wolnej od zwiedzania skorzystaj z miejscowych rozrywek, takich jak parki i centra tematyczne, gdzie można poszaleć i spędzić aktywnie czas. Nie mniej interesująco wypadają tereny znajdujące się poza granicami miasta, które nadają się idealnie do pieszych i samochodowych wypraw. Wyprawa do Kalisza to okazja do obcowania z piękną architekturą oraz dziedzictwem kulturowym.
Czytaj więcej
Filtry

Muzea i zabytki

 • Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej: to jedno z najstarszych muzeów regionalnych w całym kraju, w którym znajdują się wystawy poświęcone znaleziskom archeologicznym oraz kulturom żyjącym niegdyś na okolicznych ziemiach.

 • Most Kamienny: jeden z najważniejszych zabytków Kalisza odznaczający się stylem klasycystycznym. Jest to jednocześnie najstarszy most w mieście.

 • Katedra pw. św. Mikołaja Biskupa: to kościół ufundowany w XIII wieku, który przyciąga uwagę turystów mieszanką stylów architektonicznych.

 • Rekonstrukcja średniowiecznego grodu: to kompleks budynków mający przybliżyć odwiedzającym wygląd dawnych osad tworzonych w okresie średniowiecza.

Atrakcje dla aktywnych osób

 • Parki Trampolin, parki linowe: spędź godziny na wesołej zabawie! Spróbuj przejść tory przeszkód o różnych poziomach trudności, poćwicz wspinaczkę i skocz radośnie do morza pianek.

 • Paintball: miejscowe ośrodki oferują przyjezdnym zabawę w tradycyjny lub laserowy paintball, a ponadto umożliwiają zorganizowanie ogniska po odbytej grze.

 • Skatepark: wyszalej się, jeżdżąc na rolkach, wrotkach, rowerze lub deskorolce. Potrenuj ulubione triki, wykorzystując dostępne rampy i barierki.

Odpoczynek i rekreacja

 • SPA: w lokalnych salonach znajdziesz bogatą ofertę zabiegów na twarz i ciało. Pozwoli Ci się to zrelaksować po całodziennym zwiedzaniu miasta.

 • Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego: wieczorem zarezerwuj czas na pełen emocji spektakl odgrywany w trzecim najstarszym teatrze dramatycznym w Polsce.

 • Park Przyjaźni: wybierz się na spokojny spacer i podziwiaj urokliwe stawy. Nie zapomnij także zabrać ze sobą piłki, jeśli chcesz pograć w kosza lub nogę na tamtejszym boisku.

 • Podworski park w Szczypiornie: pozwól się oczarować zjawiskowemu parkowi krajobrazowemu, w którym rośnie łącznie blisko czterdziestu różnych gatunków roślin.

Ciekawe miejsca w okolicy Kalisza:

 • Bunkry w Kościelnej Wsi: polski schron bojowy z 1939 roku znajdujący się otwartej przestrzeni, dostępny dla turystów przez całą dobę.

 • Tor Łódź w Kiełminie: obiekt niezwykle popularny wśród fanów motoryzacji, na którym chętni mogą przejechać się samochodami wysokiej klasy.

 • Plaża nad zbiornikiem Szałe: kameralne miejsce do wypoczynku znajdujące się nad zalewem Szałe. Po sztucznym jeziorze można popływać kajakiem lub rowerkiem wodnym.

Kalisz to miejsce, które można określić mianem mikrokosmosu. W mieście tym znajdziesz wszystko, czego szukasz, niezależnie czy interesują Cię zabytki, architektura lub naturalne krajobrazy. W tej części Polski doświadczysz tego wszystkiego w zaledwie kilka dni od przyjazdu. Nie zapomnij zatem uwzględnić Kalisza w swoich najbliższych planach urlopowych.


Jesteśmy częścią spółki , poznaj inne nasze marki:

2023-2024 Copyright © tutay.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.