Strona główna Koszyk
Szukaj
 1. Tutay
 2. Atrakcje w miastach
 3. Gdańsk

Gdańsk

Gdańsk – największe pod względem powierzchni miasto w Polsce, położone u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską. Wraz z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto. Na przestrzeni wieków miasto kształtowało się pod wpływem różnych kultur. Dziś Gdańsk jest jednym z najcenniejszych zespołów zabytkowych w Polsce, który przyciąga turystów z kraju i ze świata. Turystycznym centrum Gdańska jest Główne Miasto, przy którym znajdują się najważniejsze zabytki: Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Dom Uphagenów, Zielona Brama, a także Brama Żuraw i Fontanna Neptuna – najbardziej rozpoznawalne symbole Gdańska. Na Głównym Mieście znajduje się również Bazylika Mariacka Wniebowzięcia NMP – największa średniowieczna świątynia z cegły na świecie. Do innych ważnych miejsc w Gdańsku należy również Westerplatte, Twierdza Wisłoujście oraz Oliwa, gdzie znajduje się Archikatedra Oliwska będąca najdłuższym średniowiecznym kościołem w Polsce.
Czytaj więcej
Filtry
Pokaż więcej produktów

Co warto zobaczyć w Gdańsku?

 • Ulica Długa – reprezentacyjna ulica Gdańska, dawniej pełniła funkcję traktu kupieckiego. Wraz z Długim Targiem tworzą tzw. Trakt Królewski, który był miejscem parad, ważnych uroczystości i triumfalnych wjazdów polskich królów do miasta.

 • Wielki Młyn – zabytkowy średniowieczny młyn wodny, w którym obecnie znajduje się w Muzeum Bursztynu. 

 • Muzeum II Wojny Światowej – miejsce, w którym można zgłębić wiedzę o II wojnie światowej, jej genezie i skutkach. Główna wystawa zlokalizowana 14 metrów pod ziemią. Z kolei w wysokiej na ponad 40 m wieży znajdują się biblioteka z czytelnią, sale edukacyjne i konferencyjne oraz kawiarnia i restauracja.

Nietypowe atrakcje w Gdańsku

 • Rejs wycieczkowy po Motławie – podczas rejsu można zobaczyć m.in. Stare Miasto, filharmonię czy stocznię

 • Jazda off-road – realizowana w okolicach poligonu i lotniska w Gdańsku za kierownicą auta Nissan Patrol. To możliwość zdobycia nowych umiejętności jazdy w terenie i ciekawy sposób na aktywne spędzenie czasu.

 • Escape Room w Gdańsku – zespołowa gra logiczna oferująca kilka różnych scenariuszy. Sprawdzi się jako pomysł na popołudnie z przyjaciółmi.

 • Skok na bungee – atrakcja tylko dla odważnych – skok na linie z dźwigu o wysokości 90 metrów realizowany przy Stadionie Energa. 

Jakie atrakcje oferują okolice Gdańska?

 • Tor Pszczółki – tor wyścigowy pozwalający na przetestowanie maszyn sportowych światowej klasy, takich jak kultowe Lamborghini Gallardo czy ultraszybki Nissan GT-R.

 • Skok ze spadochronem – realizowany w Pruszczu Gdańskim z wysokości ok. 4000 m. To dawka adrenaliny i jedyne w swoim rodzaju uczucie swobodnego spadania.

 • Lot balonem – nie tylko dostarcza ekstremalnych przeżyć, ale też zapewnia niezapomniane widoki. 

Faktoria Handlowa w Pruszczu Gdańskim –  rekonstrukcja osady handlowej z czasów rzymskich, przez którą przebiegał szlak bursztynowy.
Jesteśmy częścią spółki , poznaj inne nasze marki:

2023-2024 Copyright © tutay.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.