Strona główna Koszyk
Szukaj
 1. Tutay
 2. Atrakcje w miastach
 3. Gliwice

Gliwice

Gliwice to miasto pełne zabytków, ciekawych miejsc i atrakcji. Początki miasta sięgają XIII wieku, a większość zabytków zlokalizowana jest w Rynku. Jednym z nich jest 40-metrowy ratusz posiadający wieżę z zegarem. Otaczają go liczne kawiarenki i lokale gastronomiczne. W niedużej odległości znajduje się także neogotycka katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Wśród najważniejszych atrakcji turystycznych Gliwic wymienić trzeba też Zamek Piastowski -  jeden z najstarszych lokalnych zabytków, stanowiący aktualnie jeden z oddziałów miejskiego muzeum. Obowiązkowym punktem zwiedzania miasta jest również Willa Caro – miejsce związane z regionalnym rozwojem przemysłu, gdzie mieszkał niegdyś przedsiębiorca Oscar Caro. W willi można zobaczyć stare fotografie oraz przedmioty codziennego użytku wykorzystywane w przedwojennych rezydencjach. Będąc na starówce w Gliwicach, warto wybrać się również na punkt widokowy w wieży kościelnej, będącej częścią świątyni rzymskokatolickiej pod wezwaniem Wszystkich Świętych. Z wysokości 63 metrów można tu obserwować panoramę miasta. 


Czytaj więcej
Filtry

Co warto zobaczyć w Gliwicach?

 • Palmiarnia Miejska – można tu spacerować wśród palm i bananowców, przechadzać się po tradycyjnych japońskich mostkach oraz odpoczywać na przygotowanych ławkach. 

 • Fontanna z posągiem Neptuna – powstała jako pamiątka po ukończeniu budowy Kanału Kłodnickiego. 

 • Rezerwat przyrody „Las Dąbrowa” – mnogość występujących na tym obszarze gatunków fauny i flory pozwala na chwilę odpocząć od miejskiego zgiełku.

Atrakcje turystyczne Gliwic

 • Funzeum – interaktywne, multisensoryczne muzeum, w którym edukacja łączy się z zabawą. Tematyczne pokoje takie, jak kryształowa komnata, fluorescencyjny las, sala nieskończoności czy pokój księżycowy zapewnią rozrywkę zarówno młodszym, jak i starszym odwiedzającym. 

 • Muzeum Odlewnictwa Artystycznego powstało w wyniku zagospodarowania maszynowni dawnej kopalni. Wśród eksponatów znajdą się odlewy z brązu oraz żeliwa.

Jakie atrakcje oferują okolice Gliwic?

 • Jazda Monster Truckiem – realizowana na specjalnie przygotowanym terenie w Jaworznie. Ważące kilka ton auto zachwyci każdego fana motoryzacji. 

 • Plaża w Rzeczycach – usytuowana przy jeziorze Dzierżno Duże, gdzie w sezonie letnim pojawia się całkiem sporo turystów.

 • Rejs łodzią motorową RIB – odbywa się na jeziorze Pławniowice. Przy okazji warto zwiedzić znajdujący się nieopodal pałac oraz zabytkowy dworski spichlerz. 

 • Animal World – mini-zoo w Zabrzu. gdzie można głaskać, karmić i przytulać zwierzęta. Placówka jest domem między innymi dla owiec, surykatek, kaczuszek i szopów praczy.

Nietypowe atrakcje w Gliwicach

 • Masaż Lomi Lomi – idealny na relaks i odpoczynek po całym dniu eksplorowania miejskich uliczek.

 • Street workout park – miejsce, w którym można się porozciągać i poćwiczyć parkourowe triki.

 • Jazda off road – realizowana za kierownicą pojazdu terenowego marki OMM XTR 1. Rozrywka przeznaczona jest dla osób posiadających prawo jazdy.

 • Parku trampolin House of Air – zlokalizowany przy ul. Pszczyńskiej. Na miejscu poza samymi trampolinami czekają też ścianki wspinaczkowe, tory przeszkód, basen z piankami oraz labirynt.

Jesteśmy częścią spółki , poznaj inne nasze marki:

2023-2024 Copyright © tutay.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.