Strona główna Koszyk
Szukaj
 1. Tutay
 2. Atrakcje w miastach
 3. Bydgoszcz

Bydgoszcz

Bydgoszcz dawne miasto królewskie, dziś ważny ośrodek akademicki, naukowy i kulturalny. Cechą charakterystyczną Bydgoszczy jest ekspozycja zabudowy od strony rzek i kanałów. To właśnie nad Brdą i Kanałem Bydgoskim znajduje się najwięcej tutejszych zabytków. Na zakolu rzeki znajduje się m.in. bydgoska starówka z gotycką katedrą św. Marcina i Mikołaja, fragmentami miejskich murów obronnych oraz tak zwaną Wenecją Bydgoską. W strefie staromiejskiej Bydgoszczy znajduje się także Wyspa Młyńska – jeden z najbardziej malowniczych zakątków miasta. To właśnie tutaj można zobaczyć zabytkowe spichlerze (Biały i Czerwony), Młyny Rothera, a także Karczmę Młyńską, Dom Młynarza czy zabytkową Śluzę Miejską.  Z ciekawostek, Bydgoszcz położona jest na osiemnastym południku długości geograficznej wschodniej, o czym przypomina wyryta na ziemi inskrypcja. Warto uwzględnić to miejsce, planując trasę spacerową po mieście, szczególnie, że blisko tego punktu znajdują się również Fontanna Studzienka oraz Pomnik Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej.
Czytaj więcej
Filtry

Co warto zobaczyć w Bydgoszczy?

 • Wenecja Bydgoska zespół architektoniczny nad Młynówką, składający się ze starych, urokliwych kamienic. 

 • Poczta Główna – zespół zabytkowych budynków pocztowych, w których obecnie mieści się główny urząd Poczty Polskiej w Bydgoszczy. Ich fasada zauroczy nawet największych sceptyków dawnej zabudowy.

 • Kościół NMP Królowej Pokoju   średniowieczny kościół garnizonowy pamiętający czasy Jagiellonów na polskim tronie

 • Muzeum Mydła i Historii Brudu   można tu poznać dzieje wytwarzania mydła i samodzielnie wyprodukować własną kostkę myjącą. 

 • Dom Wyczółkowskiego – dom rodzimego malarza, Leona Wyczółkowskiego, który mieszkał w Bydgoszczy w latach 20. ubiegłego stulecia.

Ciekawe atrakcje turystyczne Bydgoszczy

 • Europejskie Centrum Pieniądza – muzeum z niewielką, aczkolwiek bardzo ciekawą wystawą gotową zainteresować niejednego numizmatyka. 

 • Opera Nova  teatr operowy, pełniący również rolę teatru muzycznego. Organizowane są tutaj liczne wystąpienia muzyczne i taneczne.

 • Exploseum  placówka muzealna prezentująca architekturę przemysłową III Rzeszy na obszarze DAG Fabrik Bromberg (jednego z największych przedsiębiorstw zbrojeniowych III Rzeszy wzniesionego na okupowanych ziemiach polskich), wraz z podziemną trasą turystyczną. Ekspozycje dotyczą historii koncernu DAG, którego założycielem był Alfred Nobel, fabryki DAG Bromberg, wojskowości, uzbrojenia, materiałów wybuchowych, a także pracy przymusowej na terenach III Rzeszy, ruchu oporu, konspiracji i sabotażu.

 • Cukiernia Sowa od ponad półwiecza sprzedawane są tutaj doskonałej jakości słodycze. Amatorzy słodkości powinni skusić się na sznekę z glancem, czyli drożdżówkę w kształcie muszli ślimaka okrytą lukrem, będącą jednym z najbardziej rozpoznawalnych bydgoskich przysmaków.

Jakie atrakcje oferują okolice Bydgoszczy?

 • Park Miniatur Zamków Krzyżackich w Chełmnie każda z miniatur wykonana została w skali 1:30, co doskonale pozwala wyobrazić sobie rzeczywisty ogrom twierdz Zakonu. Zwiedzanie parku jest bezpłatne.

 • Jazda off road – realizowana w miejscowości Świecie. Stwarza okazję, aby usiąść za kierownicą auta terenowego i przemierzać błotniste rowy oraz zarośnięte pagórki. To atrakcja, która pozwala przećwiczyć swoje zdolności manewrowania pojazdem i jednocześnie pozachwycać się lokalną przyrodą. 

 • Lot widokowy samolotem organizowany w Gostkowie. Z wysokości można dostrzec kolejną ważną  metropolię regionu – Toruń. 

Nietypowe atrakcje w Bydgoszczy

 • Klubie „Eljazz” znajduje się we wnętrzu industrialnego budynku, służącego niegdyś za destylarnię. Poza słuchaniem klimatycznych utworów można tu skosztować whisky sprowadzanej z różnych zakątków świata. 

 • Jazdy zapoznawcza Teslą to okazja by obejrzeć zabytkowe uliczki miasta z wnętrza jednego z najnowocześniejszych, wizjonerskich samochodów. 

 • Nurkowanie w Bydgoszczy – indywidualne zajęcia odbywają się zarówno na basenie, jak i w pobliskim jeziorze.

 • Floating zabieg, który pozwala na wyciszenie się podczas dryfowania w kapsule wypełnionej wodą z wysokim stężeniem soli Epsom.

Jesteśmy częścią spółki , poznaj inne nasze marki:

2023-2024 Copyright © tutay.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.