Strona główna Koszyk
Szukaj
 1. Tutay
 2. Atrakcje w miastach
 3. Gdynia

Gdynia

Gdynia to nowoczesne, duże miasto portowe. Nie ma tu wielkich zabytków i pozostałości historii sprzed wieków. Jest za to niezwykły nadmorski klimat, modernistyczna architektura i wydarzenia kulturalne, które przyciągają ludzi z Polski i świata. Zwiedzanie Gdyni warto rozpocząć od Skweru Kościuszki przy nadbrzeżu. Cumują tu statki i okręty m.in. najsłynniejszy żaglowiec Dar Pomorza czy polski niszczyciel ORP Błyskawica. W sezonie letnim na Skwerze Kościuszki odbywają się liczne imprezy i koncerty. Obowiązkowy jest więc spacer Bulwar Nadmorski biegnie u podnóża Kamiennej Góry i łączy plażę Śródmieście z Plażą w Redłowie, a jednocześnie pełni funkcję falochronu. Promenada w Gdyni ma w sumie długość 1,5 km i jest idealnym miejscem na jogging, przejażdżkę rowerową czy rolki. Będąc nad morzem nie sposób pominąć takiej atrakcji, jak plaża miejska w Gdyni. Jest szeroka i piaszczysta, a zejście do morza łagodne. Na plaży znajduje się duży plac zabaw dla dzieci, a w pobliżu wiele restauracji i kawiarni. Inne gdyńskie plaże, które warto odwiedzić to plaża w Orłowie z molo i 60-metrowym klifem, plaża w Babich Dołach i plaża w Oksywiu, która przypadnie do gustu miłośnikom dzikich plaż. Wieczór można spędzić w teatrze lub na degustacji piwa w jednym z gdyńskich browarów.
Czytaj więcej
Filtry

Atrakcje turystyczne w Gdyni 

 • Kamienna Góra – wzniesienie w samym centrum miasta, z którego roztacza się widok na Śródmieście i Zatokę Gdańską. Można wjechać na górę korzystając ze specjalnej kolejki.

 • Wzgórze Donas – punkt widokowy z wieżą telekomunikacyjna, której taras jest udostępniony dla turystów. Można stąd obejrzeć panoramę Gdyni, Sopotu, a nawet niektórych dzielnic Gdańska. 

 • Domek Żeromskiego – miejsce pełne pamiątek i wspomnień o pisarzu oraz jego pobycie nad Morzem Bałtyckim. 

 • Pomnik Marzyciela – zwany również Dyrygentem fal. Pomnik przedstawia chłopca siedzącego na dalbie stojącej w morzu w odległości ok. 40 m od nabrzeża Gdyni, który dyryguje falami. Jego autorem jest gdyński rzeźbiarz Adam Dawczak-Dębicki. 

 • Torpedownia w Babich Dołach, która znajduje się około 300 m od brzegu i wyróżnia się w nadmorskim krajobrazie.

 • Muzeum Marynarki Wojennej – można w nim zobaczyć oryginalne elementy uzbrojenia okrętowego używanego w XX wieku.

Atrakcje w Gdyni dla miłośników aktywnego wypoczynku

 • Rejs galeonem – okręty stylizowane na XVII-wieczne galeony mieszczą od 100 do 240 osób i pływają po Porcie Gdyńskim.

 • Lot paralotnią – pozwala na podziwianie klifów morskich z góry, unosząc się nad Gdynią Orłowo. 

 • Jazda off-road w Gdyni – pełna adrenaliny przejażdżka za kierownicą samochodu terenowego po bezdrożach.

Festiwale i wydarzenia kulturalne w Gdyni

 • Open’er Festival – najpopularniejszy gdyński festiwal muzyczny , który ściąga do miasta tysiące ludzi i gwiazdy sceny muzycznej, takie jak Red Hot Chili Peppers, Coldplay czy Sex Pistols.

 • Gdynia Film Festival – najważniejszy polski festiwal filmowy. 

 • CudaWianki – festiwal na powitanie lata.

 • Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych – festiwal, na którym prezentowane są spektakle teatralne oparte na polskiej literaturze współczesnej. 

Jakie atrakcje oferują okolice Gdyni?

 • Interaktywne Zoo “Zwierzaki Nad Potokiem” w Żukczynie – to miejsce, w którym można dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków, jak konie, alpaki, lamy.

 • Kaszubski Park Miniatur we wsi Strysza Buda – obejmuje kilkadziesiąt modeli słynnych budowli z Polski i świata. Są tu miniaturowe budowle istotne dla Kaszubów - np. zamek w Bytowie czy latarnie morskie polskiego wybrzeża, ale też obiekty takie, jak paryska wieża Eiffla czy nowojorska Statua Wolności. 

 • Kaszubski Park Gigantów w Stryszej Budzie – tu można dla odmiany znaleźć atrakcje w rozmiarze XXL. Jest tu prawdziwy, udostępniony w całości do zwiedzania samolot czy też Monster Truck. 

 • Westerplatte – półwysep, który stał się symbolem obrony polskości przed atakiem niemieckich wojsk. Na Westerplatte można zobaczyć m.in. ruiny koszar, wartowni, cmentarz. Wstęp na Westerplatte jest bezpłatny. Jesteśmy częścią spółki , poznaj inne nasze marki:

2023-2024 Copyright © tutay.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.