Strona główna Koszyk
Szukaj
 1. Tutay
 2. Atrakcje w miastach
 3. Rzeszów

Rzeszów

Rzeszów to miasto, w którym zarówno miłośnicy zabytków i architektury, jak i entuzjaści emocjonujących przygód znajdą coś dla siebie. Większość atrakcji Rzeszowa koncentruje się w pobliżu Rynku, jednak podróż po mieście rozsądniej jest rozpocząć spod Pomnika Czynu Rewolucyjnego. Wokół monumentalnej instalacji krąży wiele kontrowersji, jednak już od dawna rzeźba stała się symbolem miasta i widnieje na szyldach oraz wizytówkach wielu lokalnych punktów usługowych czy instytucji. Tuż przy niej znajduje się Ogród Bernardyński, który w ciepłych miesiącach prezentuje się imponująco dzięki podświetleniu poszczególnych elementów oraz bujnej roślinności. Kawałek dalej spotkamy kolejną ikonę Rzeszowa – okrągłą kładkę dla pieszych umieszczoną nad skrzyżowaniem, która po zmroku rozbłyska światłem. Im bardziej w głąb Starego Miasta będziemy się posuwać, tym więcej wiekowych budynków oraz zabytków będzie nam dane zobaczyć. W trakcie przechadzki po starówce można zobaczyć letni Pałac Lubomirskich oraz wille secesyjne otoczone przez rzeźby i fontanny.
Czytaj więcej
Filtry
Pokaż więcej produktów

Co warto zobaczyć w Rzeszowie?

 • Rynek – warto tu przyjrzeć się zabytkowym kamienicom i pięknemu ratuszowi, który u szczytu zdobi misternie wykonana attyka z zegarem. Nieopodal znajduje się też zewnętrzny fortepian, na którym mogą pograć wszyscy, których akurat dopadnie wena. 

 • Kościół Farny – najstarsza budowla w mieście. 

 • Zamek Lubomirskich – otoczony murem i fosą, który został wzniesiony w XX wieku w miejsce poprzedniej, XV-wiecznej budowli. Obecnie jego wnętrza wykorzystywane są jako siedziba Sądu Okręgowego. 

 • Stary Cmentarz – założony pod koniec XVIII wieku. Na jego terenie znaleźć można groby z czasów powstania listopadowego. W tym miejscu Jerzy Hoffman nakręcił jedną ze scen filmu „Trędowata”. 

 • Podziemna trasa turystyczna – sama w sobie jest już ciekawą atrakcją, a dodatkowo można zmienić zwykłe zwiedzanie z przewodnikiem w zabawę w poszukiwanie miejskiego skarbu. 

Atrakcje turystyczne Rzeszowa

 • Muzeum Dobranocek – można tu zobaczyć oryginalne lalki z filmów kukiełkowych, takich jak Przygody Misia Colargola, Miś Uszatek, Plastusiowy pamiętnik, Kolorowy świat Pacyka, czy Maurycy i Hawranek, a także różnego rodzaju przedmioty związane z popularnymi dobranockami. Wśród nich znajdują się zabawki, książki, plakaty, opakowania po artykułach spożywczych i kosmetykach.

 • Słodka Mrówka – urocza, mała cukierenka, w której sprzedawane są przekąski cieszące zarówno podniebienie, jak i oczy. 

 • Rejs katamaranem po rzece Wisłok – idealna okazja, aby przyglądać się terenom zielonym włączonym do unijnego programu Natura 2000.

Jakie atrakcje oferują okolice Rzeszowa?

 • Zamek w Łańcucie – XVII-wieczny zamek udostępniony do zwiedzania. Sztandarowym atrybutem posiadłości jest wyjątkowa kolekcja powozów oraz zbiór trofeów przywiezionych z polowań przez byłych właścicieli rezydencji. Pięknie prezentuje się także park zamkowy.

 • Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie – szczyci się posiadaniem jednego z największych ołtarzy polowych w całym kraju. Będąc na miejscu, można przy okazji obejrzeć lokalny, zabytkowy, drewniany kościół nazywany szpitalnym. 

 • Gra w paintball w Rzeszowie – doskonała opcja na aktywne popołudnie z rodziną lub przyjaciółmi.

Nietypowe atrakcje w Rzeszowie

 • Escape Room – wybierz jeden z dostępnych scenariuszy i spróbuj opuścić pokój w wyznaczonym czasie. 

 • Degustacja whisky – odkryj tajniki degustacji whisky, poznaj jej historię, ciekawostki dotyczące produkcji i zaskocz znajomych swoją wiedzą podczas towarzyskich spotkań.

 • Jazda w symulatorze rajdowym poczuj się jak kierowca rajdowy, zmierz się z czasem i ostrymi wirażami.

Jesteśmy częścią spółki , poznaj inne nasze marki:

2023-2024 Copyright © tutay.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.