Strona główna Koszyk
Szukaj
 1. Tutay
 2. Atrakcje w miastach
 3. Poznań

Poznań

Poznań to piękne miasto z wielowiekową historią. To właśnie tu można zobaczyć unikalne obiekty architektoniczne, które zachwycają barwnymi elewacjami. W Muzeum Narodowym na miłośników sztuki czekają bogate zbiory dzieł wybitnych artystów różnych epok, zaś w każdym zakamarku turyści mogą natknąć się na nowoczesne atrakcje. Dawny gród nad Wartą przyciąga dziś przyjezdnych różnorodną ofertą rozrywek i tradycyjnymi smakami, takimi jak słodycz rogali świętomarcińskich. W miejscu, którego strzegą dwa blaszane koziołki, legendy ożywają, a podróż wąskimi uliczkami zamienia się w magiczną przygodę. Moc niespodzianek czeka na odwiedzających również poza granicami miasta, gdzie można natknąć się na malownicze jeziora i gęste lasy przyciągające rzesze spacerowiczów. Z tego względu do Poznania warto zawitać zarówno po to, aby pozwiedzać, jak i wypocząć na łonie natury. Nie zabraknie również propozycji dla aktywnych osób, które nie mogą usiedzieć długo w jednym miejscu. To dla nich powstał Park Cytadela, gdzie można pojeździć na rolkach lub rowerze oraz jeden z największych salonów wyścigowych w kraju dedykowany fanom mocnych wrażeń. Istnieje zatem mnóstwo powodów, dla których powinieneś spędzić swój urlop właśnie tutaj!
Czytaj więcej
Filtry
Pokaż więcej produktów

Najpopularniejsze zabytki Poznania

 • Ratusz na Starym Rynku: to historyczne centrum miasta pełniące niegdyś rolę siedziby jego władz. Z wieży renesansowego budynku każdego dnia wybrzmiewa hejnał Poznania. Tutaj zobaczysz kultowe koziołki trykające wraz z nadejściem godziny 12:00.

 • Zamek Cesarski: to dawna rezydencja ostatniego cesarza niemieckiego, Wilhelma II, powstała na początku XX wieku. Zamek udostępniony jest zwiedzającym. W jego wnętrzu działa kino. Organizowane są tam również warsztaty.

 • Zamek Królewski: to wzniesiony w XIII wieku obiekt, który według legend powstał na skutek działania sił nieczystych. Na jego wieży znajduje się oblegany punkt widokowy.

Propozycje dla osób spragnionych rozrywki

 • Gra miejska: punkt informacji turystycznej udostępnia dla przyjezdnych kartę startową, która umożliwia chętnym wzięcie udziału w emocjonującej grze miejskiej niewymagającej obecności Mistrza.

 • Jazda w symulatorze rajdowym: ekscytujący rajd w kontrolowanych warunkach oferowany przez ośrodek SIM-Center.

 • Skok na bungee w Poznaniu: atrakcja dla miłośników mocnych wrażeń, którzy chcą przełamać swój lęk wysokości i przeżyć niesamowitą przygodę.

 • Podróż „Maltanką” do Nowego Zoo: kolejka kursująca wzdłuż północnego brzegu Jeziora Maltańskiego przemierzająca blisko 4-kilometrową trasę, której ostatni przystanek stanowi Nowe Zoo w Poznaniu.

Szczypta lokalnej kultury

 • Muzeum Narodowe: tu na zwiedzających czekają różne wystawy tematyczne dostępne czasowo oraz bogata galeria malarstwa i rzeźby.

 • Cukiernie i piekarnie: grzechem byłoby odwiedzić Poznań i nie skosztować lokalnego specjału, jakim są rogale świętomarcińskie.

 • Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki: zjawiskowy budynek stylizowany na antyczną świątynię, gdzie odbywają się liczne koncerty i przedstawienia.

 • Pyrkon: ogólnopolski festiwal fantastyki, na który co roku tłumnie przybywają cosplayerzy i osoby żywo zainteresowane popkulturą.

Atrakcje w okolicy Poznania

 • Jazda Lamborghini Gallardo po Torze Poznań: na pętli znajdującej się w miejscowości Przeźmierowo entuzjaści motoryzacji mogą odbyć wybraną liczbę okrążeń za kierownicą wymarzonego samochodu.

 • Muzeum Początków Państwa Polskiego: muzeum położone w Gnieźnie posiadające sześć stałych wystaw dotyczących historii Polski.

 • Wakeboarding nad jeziorem Biezdruchowo: sezonowa rozrywka nad wodą oferowana osobom przyjeżdżającym do Pobiedzisk.

 • Jazda OFF ROAD: emocjonująca przygoda na specjalnym torze w Książu Wielkopolskim dla fanów jazdy po bezdrożach.

Poznań to miejsce, w którym historia przeplata się z nowoczesnością. To tam tłumnie przybywają co roku miłośnicy sztuki i kultury popularnej. Jednocześnie jest to przestrzeń, w której dominują piękne krajobrazy – zarówno te miejskie, jak i naturalne. W związku z tym jest to miasto, które na pewno musisz odwiedzić.Jesteśmy częścią spółki , poznaj inne nasze marki:

2023-2024 Copyright © tutay.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.