Strona główna Koszyk
Szukaj
 1. Tutay
 2. Atrakcje w miastach
 3. Białystok

Białystok

Białystok leży w wyjątkowym regionie nazywanym Zielonymi Płucami Polski ze względu na rozległe tereny leśne i polne poprzetykane infrastrukturą stworzoną przez człowieka. Można tu zażyć relaksu na łonie natury i zobaczyć najważniejsze zabytki. Najbardziej popularnym miejscem jest lokalny zespół pałacowo-parkowy rodziny Branickich, określany również mianem polskiego Wersalu. Spośród licznych zabytkowych budynków w Białymstoku, na pewno trzeba zobaczyć też kościół pod wezwaniem św. Rocha oraz gmach bazyliki archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku – zespół świątynny złożony z dwóch połączonych ze sobą budynków kościelnych: starego (z początku XVII wieku) oraz nowego (z początku XX wieku). Miłośnicy natury spacerując po Białymstoku powinni odwiedzić również Miejskie Planty oraz stawy na Dojlidach. Warto zahaczyć też o Operę i Filharmonię Podlaską, na której dachu znajdują się malownicze ogrody z widokiem na całe miasto. Z kolei Rynek Kościuszki z diabelskim młynem i licznymi knajpkami to doskonałe miejsce na odpoczynek po zwiedzaniu. W Białymstoku uwagę przykuwają także widowiskowe murale, często doskonale współgrające z otoczeniem. Najsłynniejszym z nich jest Dziewczynka z Konewką – mural przedstawiający dziewczynkę z konewką, która wygląda jakby podlewała rosnące przy jednej ze ścian kamienicy drzewo.
Czytaj więcej
Filtry
Pokaż więcej produktów

Co warto zobaczyć w Białymstoku?

 • Pałac Ewalda Hasbacha – niegdyś rezydencja jednego z pierwszych miejscowych fabrykantów, obecnie pełni rolę Urzędu Ochrony Zabytków.

 • Muzeum Historii Medycyny i Farmacji można tu poznać dawne metody leczenia, a także zobaczyć narzędzia m.in. chirurgiczne, stomatologiczne, laryngologiczne czy okulistyczne.

 • Pałac Lubomirskich wzniesiony w stylu neoklasycystycznym. Posiadłość pierwotnie należała do rodziny Krusensternów.

 • Dom Koniuszego – barokowy pałacyk, którego magiczna sceneria i nadzwyczajna elewacja wykorzystywane są jako miejsce zawierania ślubów cywilnych. 

Atrakcje turystyczne Białegostoku

 • Akcent ZOO – ogród zoologiczny na terenie Parku Konstytucji 3. Wstęp jest całkowicie bezpłatny. Można tu zobaczyć m.in.  bociany, pawie, żubry, jelenie, lisy, a nawet niedźwiedzia brunatnego.

 • Miejskie Planty – ważną ich częścią jest tzw. Aleja Zakochanych z podświetlanymi fontannami. Obszar ten zdobią także ukwiecone dywany stworzone przez rosaria.

 • Nie-Teatr – scena impresaryjna ulokowana w centrum miasta, na której odbywają się przedstawienia wszelkiej maści, takie jak kabarety, spektakle teatralne czy koncerty.

Jakie atrakcje oferują okolice Białegostoku?

Gdy zostaną odwiedzone już wszystkie zabytki w Białymstoku, można udać się poza granice miasta, by cieszyć się okoliczną przyrodą i spróbować swoich sił w nieco bardziej ekstremalnych rozrywkach.

 • Przejażdżka ciężarówką wojskową – odbywa się na specjalnie przygotowanym, nierównym terenie, który pozwoli przetestować pojazd w skrajnych warunkach. 

 • Lot motoparalotnią – organizowany w Żółtkach i Surażu, pozwala przyjrzeć się światu z góry i poszybować u boku pilota po bezkresnej przestrzeni. 

 • Jazda quadem – realizowana w Trześciance, pozwala nie tylko odbyć ekscytującą przygodę, pokonując napotkane na trasie przeszkody, ale też podziwiać przy tym uroki mijanych wsi wchodzących w skład Krainy Otwartych Okiennic

 • Snowpark – utworzony w miejscowości Ogrodniczki dzięki władzom gminnym, pozwala na trenowanie trików na desce snowboardowej. Obowiązkowy punkt do sprawdzenia zimą, szczególnie, że wejście jest darmowe.

Nietypowe atrakcje w Białymstoku

 • Tor wyścigowy Białystok – utworzony na płycie portu lotniczego Krywlany, można tu zrealizować jazdę KTM X-Bow czy Ferrari F430. 

 • Logic Games – miejsce, którego oferta obejmuje escape room, laserowy paintball i wirtualną rzeczywistość. Doskonała lokalizacja na popołudnie z rodziną lub przyjaciółmi, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

 • Sesja floatingu – relaks w specjalistycznej komorze wypełnionej roztworem wody i soli. Odcięcie od bodźców pozwoli ukoić nerwy i rozluźnić wszystkie mięśnie. Idealny odpoczynek po całym dniu wrażeń i zwiedzania.

Jesteśmy częścią spółki , poznaj inne nasze marki:

2023-2024 Copyright © tutay.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.