Strona główna Koszyk
Szukaj
  1. Tutay
  2. Atrakcje w miastach
  3. Opole

Opole

Opole to jedno z najstarszych miast położonych w Polsce, znajdujące się w południowo-zachodniej części kraju. Miejsce to jest znakomitym ośrodkiem kultury z ciekawą ofertą artystyczną, a na jego obszarze odbywa się wiele imprez cyklicznych. Odwiedź Opole i okolice i skorzystaj z wielu ekscytujących atrakcji, które oferuje to miasto!
Czytaj więcej
Filtry

Co warto zobaczyć w Opolu?

Będąc w południowo-zachodniej części Polski warto odwiedzić kilka atrakcji w Opolu. Miejscem wartym zobaczenia jest między innymi rynek, w którego centralnej części znajduje się ratusz. Jego bryła wzorowana jest na florenckim pałacu Vecchio. Obok niego stoi pomnik Kazimierza I Opolskiego na koniu, który jest niezwykle ważną postacią dla historii miasta. Podczas spaceru po opolskim rynku warto odwiedzić również aleję gwiazd, czyli odlane w brązie gwiazdy z nazwiskami i autografami wykonawców, kompozytorów i autorów piosenek, a także skorzystać z szerokiej oferty gastronomicznej. Wyspa Bolko to ważny punkt na mapie Opola. Nie bez powodu jego mieszkańcy nazywają ją “zielonymi płucami miasta”,  ponieważ jest to miejsce idealne na spacer, na przejażdżki rowerowe, do jazdy na rolkach i wszelkich innych aktywności na świeżym powietrzu. Na wyspie znajduje się wiele alejek i polan, na których w cieniu drzew i w otoczeniu bujnej przyrody można zorganizować piknik lub odpocząć, a także Ogród Zoologiczny, w którym podziwiać można lwy, tygrysy, goryle, wilki i wiele innych, egzotycznych gatunków zwierząt. Wyspa Bolko oferuje również liczne atrakcje dla najmłodszych, m.in. place zabaw, zoolandię i park linowy. Jeśli jednak chciałbyś zobaczyć Opole w całej okazałości, podczas pobytu możesz skorzystać z niesamowitej atrakcji, jaką jest lot szybowcem w towarzystwie doświadczonego pilota, który wzbije się z Tobą na wysokość kilkuset metrów nad ziemią i umożliwi podziwianie niesamowitych widoków i krajobrazu miasta i jego okolicy z niecodziennej perspektywy. Zabytki w Opolu to również ważna, historyczna część tego miasta. Jednym z najważniejszych zabytków jest Katedra Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu, czyli rzymskokatolicki kościół parafialny o charakterze gotyckim. Budynek otoczony jest dwoma wieżami o wysokości 73 metrów, co sprawia, że Katedra jest najwyższą budowlą w mieście. Wewnątrz świątyni podziwiać można obraz Matki Boskiej Opolskiej. Ważnym zabytkiem na mapie Opola jest również Zamek Górny, czyli jedna z najbardziej tajemniczych budowli w mieście, która powstała w latach 1382–1387 za sprawą księcia Władysława II Opolczyka. Na dzień dzisiejszy, jedyną pozostałością Zamku jest gotycka wieża zamkowa, która jest dostępna dla odwiedzających.


Atrakcje turystyczne Opola

Jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych Opola jest Muzeum Polskiej Piosenki, które znajduje się w Amfiteatrze Tysiąclecia. Jest to nowoczesny i w pełni multimedialny obiekt,  który przedstawia historię polskiej piosenki od lat 20. XX wieku do czasów współczesnych. Znaleźć tam można również wiele informacji na temat opolskich festiwali muzycznych oraz liczne rekwizyty i kostiumy gwiazd, z możliwością ich wirtualnego przymierzenia! Na terenie obiektu znajdują się budki do nagrywania piosenek oraz profesjonalne studio nagrań. Co ważne, Muzeum Polskiej Piosenki to centrum kulturalne, w którym odbywają się różnego rodzaju spotkania z artystami, koncerty, lekcje muzealne oraz zajęcia edukacyjne. Wyspa Pasieka to kolejne miejsce warte zobaczenia. Jest to historyczna część Opola, która po rewitalizacji jest jedną z popularniejszych atrakcji miasta. Na jej obszarze znajduje się wiele różnorodnych obiektów, m.in. Amfiteatr Tysiąclecia, w którym odbywa się coroczny Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej oraz liczne noce filmowe organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Opolu; Wieża Piastowska, czyli pozostałość po Zamku Piastowskim, która jest udostępniona do zwiedzania, staw oraz park zamkowy. Jest to więc idealna miejsce do spacerowania i poznania historii miasta. Nietypową atrakcją w Opolu, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych może okazać się Papugarnia, w której można podziwiać kilkadziesiąt wielokolorowych papug różnej wielkości. Co istotne, latają one swobodnie po całym wnętrzu, w związku z czym chętnie siadają na dłoni lub ramieniu odwiedzających. Na miejscu istnieje możliwość zakupu pokarmu, który zachęca papugi do bliższego spotkania i wspólnej zabawy. Podczas pobytu w Opolu możesz również spełnić swoje podniebne marzenie i przeżyć lot balonem. Jest to jednogodzinna, wyjątkowa atrakcja, która pozwala poczuć wolność i swobodę, a także umożliwia oglądanie Opola i okolic z zupełnie innej perspektywy. Trasa jest przygotowana w taki sposób, aby zaprezentować najciekawsze i najbardziej atrakcyjne miejsca w rejonie.

Jakie atrakcje oferują okolice Opola?

Zamek w Mosznej, nazywany również pałacem w Mosznej, to bez wątpienia obowiązkowa atrakcja w okolicy Opola. Zamek wybudowany został w połowie XVIII wieku i dziś pełni przede wszystkim funkcję atrakcji turystycznej. Budynek ten swój imponujący wygląd zawdzięcza architekturze o barokowych, neogotyckich i neorenesansowych wpływach oraz otaczającemu go parkowi krajobrazowemu. Zamek w Mosznej składa się z 99 wież i wieżyczek oraz 365 komnat i pomieszczeń, natomiast podczas zwiedzania udostępniane jest wejście do komnat oraz na zamkowe wieże, a także istnieje możliwość zwiedzania ekstremalnego, w trakcie którego poznać można niedostępne miejsca i mroczne sekrety skrywane od wieków w zamkowych murach. Kolejną atrakcją blisko Opola jest Park Dinozaurów Jurapark Krasiejów, w którym czeka na odwiedzających mnóstwo ekscytujących i ciekawych atrakcji. Na terenie obiektu znajduje się Park Dinozaurów, Park Ewolucji, Park Rozrywki, Tunel Czasu, Prehistoryczne Oceanarium, Pawilon paleontologiczny, autentyczne wykopaliska i wiele innych niesamowitych miejsc, więc każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku!

Nietypowe nocne atrakcje w Opolu

Będąc w Opolu, warto zajrzeć do kalendarium Teatru im. Jana Kochanowskiego, czyli opolskiego teatru dramatycznego, w którym funkcjonują aż cztery sceny. Każdego roku odbywa się w nim kilka premier oraz wystawiane są liczne sztuki zewnętrzne. Co roku na terenie obiektu organizowany jest również jeden z największych festiwali w Polsce, czyli Opolskie Konfrontacje Teatralne „Klasyka Polska”. Jest to najważniejszy przegląd inscenizacji klasycznych polskich dramatów, podczas którego na scenie teatru goszczą najlepsze spektakle z całego kraju. Wieczorowa pora będzie idealnym momentem, aby wybrać się nad Staw Zamkowy, który jest pozostałością XVIII-wiecznej fosy otaczającej zamek książęcy. Znajduje się tam fontanna wzbogacona o oprawę dźwiękową i świetlną. Podczas widowiska usłyszeć można największe przeboje polskiej sceny muzycznej i podziwiać strugi wody, które podświetlane są różnokolorowymi reflektorami. Pokazy fontanny multimedialnej odbywają się od wiosny do jesieni. Podczas wizyty w Opolu warto również skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej i rozrywkowej.

Jak spędzić weekend w Opolu?

Weekendowe atrakcje w Opolu to idealny pomysł na odrobinę odpoczynku i relaksu. Podczas pobytu w mieście skorzystać możesz z szerokiego wachlarza różnorodnych atrakcji, m.in. są to różnego rodzaju masaże (masaż twarzy Kobido, masaż czekoladowy, masaż aromaterapeutyczny); lekcja nurkowania, podczas której będziesz miał możliwość poznać podstawy nurkowania oraz wziąć udział w części praktycznej, która obejmuje ćwiczenia pod wodą pod czujnym okiem doświadczonego instruktora. Idealnym pomysłem na weekendowy pobyt w Opolu mogą być warsztaty kawowe, które umożliwią osobom biorącym udział w atrakcji prześledzić drogę, jaką odbywają ziarna kawy oraz zapoznać się z etapami procesu produkcji kawy. Opole i jego okolice to część Polski oferująca liczne, ekscytujące atrakcje i idealna destynacja na weekendową podróż z rodziną lub przyjaciółmi!


Jesteśmy częścią spółki , poznaj inne nasze marki:

2023-2024 Copyright © tutay.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.