Strona główna Koszyk
Szukaj
 1. Tutay
 2. Atrakcje w miastach
 3. Koszalin

Koszalin

Koszalin to miasto otoczone przez rzeki, lasy i jeziora. Stanowi idealne miejsce na wypoczynek, dlatego należy wziąć je pod uwagę, planując własny urlop. Znajdziesz tu wiele ciekawych obiektów sakralnych o zabytkowych murach i wyposażeniu. Odwiedzając Dom Kata lub Pałac Ślubów, poznasz ciekawostki na temat przełomowych wydarzeń w dziejach miasteczka. Drzemiącą w Tobie energię będziesz mógł spożytkować na lokalnych torach kartingowych i wyścigowych. Wieczorem udaj się do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego i obejrzyj emocjonującą sztukę. Wyjątkowy repertuar z pewnością przykuje Twoją uwagę. Odwiedź również miejscowe atrakcje, takie jak papugarnia czy Zwierzogród, gdzie spędzisz długie godziny na obcowaniu z przyjaznymi stworzeniami. Przemierzaj ukryte uliczki, które doprowadzą Cię do nietypowych lokacji, takich jak skansen w Jamnie będący częścią Muzeum w Koszalinie. Sprawdź, jakie jeszcze rozrywki przyszykował dla Ciebie gród nad rzeką Dzierżęcinką. Przekonaj się na własne oczy, dlaczego warto go odwiedzić i do niego wracać.
Czytaj więcej
Filtry

Pomniki kultury i historii:

 • Katedra Niepokalanego Poczęcia NMP: to XIV-wieczny kościół będący najstarszym zabytkiem znajdującym się w Koszalinie.

 • Zagroda Jamneńska: to skansen, w którym można odkrywać sekrety dawnej kultury mieszkańców miejscowości Jamno.

 • Pałac Ślubów: to mieszczańska kamienica wzniesiona w XVI wieku, która do dziś zachwyca swoją architekturą. W latach 80. stała się siedzibą Urzędu Stanu Cywilnego.

 • Dom Kata: to gotycka kamienica, która została zajęta przez stowarzyszenie Teatr Propozycji „Dialog”. W miejscu tym odbywają się konkursy recytatorskie i występy aktorów.

Nowoczesne atrakcje Koszalina:

 • Lot awionetką w Koszalinie: wznieś się w powietrze i przeżyj niezapomniane chwile, podczas których przyjdzie Ci podziwiać zachwycające krajobrazy.

 • MotoPark Koszalin: weź udział w imprezie motoryzacyjnej i wypróbuj jedną z profesjonalnych tras przygotowanych z myślą o miłośnikach szybkiej jazdy.

 • Papugarnia: spędź czas w towarzystwie egzotycznych ptaków i podziwiaj ich niezwykłe upierzenie z bliska.

 • Przejażdżka typu OFF ROAD: skorzystaj z lokalnego ukształtowania terenu i wybierz się na emocjonującą jazdę po bezdrożach.

Odkryj okolice Koszalina

 • Zwierzogród w Czersku Koszalińskim: magiczne miejsce, gdzie można się wyciszyć. Tutaj odwiedzający będą mieli okazję przytulić puszystą alpakę bądź królika, a nawet samodzielnie wydoić krowę.

 • Tor wyścigowy w Pszczółkach: pełna zakrętów nitka, na której kierowcy mogą przetestować supersamochody różnych marek.

 • Rezerwat przyrody „Parnowo”: zielona przestrzeń skupiona wokół Jeziora Tatowskiego, będąca siedliskiem rzadkich ptaków wodnych i błotnych.

 • Ogrody Hortulus w Dobrzycy: pokazowe ogrody układające się w malowniczą scenerię, która nadaje się świetnie jako tło do sesji fotograficznych.

Zdobądź nowe doświadczenia:

 • Bałtycki Teatr Dramatyczny: jedyny zawodowy teatr w Koszalinie. Odbywające się w jego gmachu spektakle każdorazowo przyciągają setki widzów.

 • Park Książąt Pomorskich: kompleks powstały w XVII wieku. Na jego terenie znajduje się wyjątkowy jawor będący najstarszym drzewem w całym mieście. Jest to miejsce idealne do spacerowania.

 • Park Wodny Koszalin: siatka basenów krytych i otwartych obejmujący dodatkowe atrakcje, takie jak sztuczna rzeka i liczne zjeżdżalnie.

Koszalin oferuje przyjezdnym różnorodne rozrywki. Czas spędzony w mieście mija niezwykle szybko i zapewnia same dobre wspomnienia. W jego granicach zetkniesz się nie tylko z wielowiekowymi zabytkami, ale też z nowoczesną infrastrukturą i mnóstwem fascynujących atrakcji dla osób w każdym wieku.


Jesteśmy częścią spółki , poznaj inne nasze marki:

2023-2024 Copyright © tutay.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.