Żywe Muzeum Piernika – organizuje warsztaty z pieczenia piernika wraz z dekorowaniem i malowaniem wypieków.
Muzeum Toruńskiego Piernika – interaktywne muzeum, które przybliża historię wyrabiania toruńskich pierników przez lokalne zakłady i cukierników.
Planetarium, które zaprasza małych i dużych na przestrzenne pokazy astronomiczne.
Krzywa Wieża – średniowieczna baszta obronna, która swoją nazwę zawdzięcza widocznemu odchyleniu od pionu wynoszącemu około 1,46 m.
Dom Mikołaja Kopernika – miejsce narodzin astronoma Mikołaja Kopernika i muzeum poświęcone wybitnemu astronomowi.
Dom Legend Toruńskich – połączenie interaktywnego muzeum i teatru. Miejsce, które pozwoli przenieść się w świat opowieści o mieście, jego historii i mieszkańcach.
Park Miejski na Bydgoskim Przedmieściu – jeden z najstarszych parków miejskich w Polsce.
Ogród Zoobotaniczny – powstał przeszło 200 lat temu i pierwotnie był ogrodem botanicznym. Z czasem zaczęto zwozić tu zwierzęta i dziś zamieszkują go takie gatunki, jak żubry, rysie, niedźwiedzie himalajskie czy surykatki.
Nadwiślańska panorama starego Torunia – oglądana z Kępy Bazarowej, uznawana jest za jeden z cudów Polski.
Fontanna Cosmopolis, która wieczorem przy dźwiękach muzyki robi ogromne wrażenie. Widowiskowe spektakle audiowizualne nawiązują oczywiście do najsłynniejszego mieszkańca Torunia i jego dzieła „O obrotach sfer niebieskich”.
Tor wyścigowy w Toruniu – ma długość 1037 metrów i urozmaicają go liczne zakręty. Można tu spróbować swoich sił za kierownicą kultowych aut jak Ferrari F430, Lamborghini Gallardo czy Ford Mustang.
Lot samolotem w Toruniu, zapoznawczo-widokowy ultralekkim – atrakcja obejmuje szkolenie teoretyczne oraz część praktyczną na włączonym silniku, w tym lot po okręgu nad lotniskiem.
Niewidzialny Dom – zwiedzanie odbywa się w całkowitej ciemności.
JuraPark w Solcu Kujawskim – można tu zobaczyć dinozaury naturalnych rozmiarów.
Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie – można w nim obejrzeć zbiory związane z papiernictwem i drukarstwem oraz wziąć udział w warsztatach, na których można spróbować swoich sił w kaligrafii, drukowaniu na starej żeliwnej prasie czy czerpaniu papieru.
Osada w Biskupinie – osada z około VIII w. p.n.e. Obecnie w skansenie można obejrzeć wnętrza trzech zrekonstruowanych chat oraz sprzęty, jakimi posługiwali się mieszkańcy osady.
2023-2024 Copyright © tutay.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.