Stare Miasto – można tu podziwiać zabytkową architekturę Szczecina w postaci bazyliki archikatedralnej św. Jakuba, Kamienicy Loitzów czy gmachu Muzeum Narodowego.
Wały Chrobrego – taras widokowy o długości 500 metrów rozciągający się nad Odrą. W jego sąsiedztwie można zobaczyć monumentalne budowle, takie jak Gmach Główny Muzeum Narodowego w Szczecinie, gmach Akademii Morskiej w Szczecinie czy Gmach Urzędu Wojewódzkiego.
Zamek Książąt Pomorskich – niegdyś rezydencja rodziny Gryfitów. Wewnątrz znajduje się wyposażona w narzędzia tortur Cela Czarownic oraz krypta rodowa, w której chowani byli członkowie dynastii.
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza – placówka poza nowoczesnym gmachem przyciąga tłumy melomanów i miłośników sztuki, organizując koncerty i wystawy.
Pomnik Krzysztofa Jarzyny – pomnik słynnego gangstera znanego z kultowego polskiego filmu „Poranek kojota” w reżyserii Olafa Lubaszenki.
Pomnik Paprykarza szczecińskiego – to kultowe już, sprzedawane w puszkach danie z mielonej ryby z ryżem, cebulą, koncentratem pomidorowym, olejem i przyprawami ma w Szczecinie swój pomnik. Można go zobaczyć na Placu Gryfitów na Łasztowni.
Big Tower – najwyższy w Polsce i jeden z najwyższych na świecie obiektów do skoków na linie. Wieża ma ponad 252 m wysokości i ulokowana jest przy ul. Transportowej w Szczecinie. Organizowane są tutaj skoki Dream Jump
Jezioro Szmaragdowe – sztuczny zbiornik wodny w dzielnicy Zdroje, który powstał w wyrobisku dawnej kopalni kredy i margla. Swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznemu zabarwieniu wody wskutek wysokiej zawartości węglanu wapnia. Legenda głosi, że na dnie akwenu jest ukryty skarb, którego strzeże duch zamieszkujący pobliski las. Nie wiadomo zaś nic o tym, by dokuczał on podróżnym.
Gra w paintball – rozgrywki organizowane są między innymi w Dobrej Szczecińskiej oraz w Kurowie. To świetny sposób na aktywne spędzenie czasu z rodziną lub przyjaciółmi.
Wyprawa na quadach – start w Myśliborzu Wielkim. Trasa przebiega przez miejscowość Drogi, Trzebież, Nowe Warpno oraz Brzózki. Poza walorami przyrodniczymi zachwycić można się również lokalnymi zabytkami.
Plac Bolesława Chrobrego w Policach –jest częścią tamtejszej starówki. Na miejscu stoi XV-wieczna gotycka kaplica, będąca pomnikiem średniowiecznej architektury. W pobliżu zainstalowana została także fontanna dedykowana Sedinie, mitycznej postaci kobiecej uosabiającej Szczecin. Sylwetkę boginki wykreowano w XIX wieku, w celu nadania portowemu miastu legendarnego charakteru.
Świetlny taniec Dźwigozaurów – rozgrywa się każdego wieczoru na Łasztowni. Trzy zabytkowe dźwigi portowe z 1929 roku prezentują świetlny taniec w rytm muzyki.
Rejs motorówką – realizowany po Odrze i jej dopływach oraz malowniczym jeziorze Dąbie. Z łodzi można podziwiać najważniejsze zabytki Szczecina.
Lekcja nurkowania – w basenie lub w jednym z okolicznych jezior, których w tym regionie nie brakuje. Oczywiście pod opieką instruktora.
2023-2024 Copyright © tutay.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.